ŽÍVÉ PLOTY

Živý plot není jen Thuje (zerav) a habr.

živý plot v zahradě nemusí znamenat pouhou stěnu (chcete-li živou bariéru), naopak se může stát význačným architektonickým prvkem, který bude doplňovat výsadby ve vaší zahradě. Samozřejmě jak už to bývá, každý máme jiné nároky na živý plot a očekáváme od něj různé funkce. Proč by se ale nemělo sloučit „ono krásno“ s funkčností? Jak už bylo nastíněno v předešlých větách, pouhopouhý živý plot nám může například tvořit dokonalé jednolité pozadí pro nejrůznější typy výsadeb. Počínaje trvalkovým záhonem po středně velké (vysoké) dřeviny.

Záleží pouze na vhodně zvoleném materiálu pro konkrétní místo a účel. Jinými slovy, jestli se tady bude téhle rostlině dařit a půjde z ní vytvořit to, co jsem si vysnil. Je jen na vás, které vlastnosti a v jakou roční dobu chcete u předsazených rostlin zdůraznit. Pokud se jedná o tvarovaný živý plot, lze jeho tvarováním dosáhnout i cenných architektonických tvarů, jež se nám mohou zpětně promítat v návaznosti na dům, altán, bazén či nějakou jinou technickou zahradní stavbu.

Navíc je tu nesčetné množství variant. Práce s výslednými rozměry jednotlivých částí plotu, hustotou osázení, stářím a velikostí rostlin jednotlivých úseků plotu. Jemné odlišnosti mezi druhy či kultivary rostlinného materiálu. To vše a mnohem víc může z vašeho živého plotu udělat nejen plot.

 

Rádi Vám poradíme s vhodným výběrem a sestavením Vašeho živého plotu.

  • projekty živých plotů (jako součást projektu zahrady i samostatně)
  • projekty kombinovaných plotů
  • realizace a údržby živých plotů
  • nebo pouze seženeme a dopravíme rostlinný materiál podle Vašeho přání a dostupných možností