Živé ploty tvarované a volně rostoucí

Živé ploty tvarované a volně rostoucí

Živý plot v zahradě nemusí znamenat pouhou stěnu (chcete-li živou bariéru), naopak se může stát význačným architektonickým prvkem, který bude doplňovat výsadby ve vaší zahradě. Samozřejmě jak už to bývá, každý máme jiné nároky na živý plot a očekáváme od něj různé funkce. Proč by se ale nemělo sloučit „ono krásno“ s funkčností? Jak už bylo nastíněno v předešlých větách, pouhopouhý živý plot nám může například tvořit dokonalé jednolité pozadí pro nejrůznější typy výsadeb. Počínaje trvalkovým záhonem po středně velké (vysoké) dřeviny.

Záleží pouze na vhodně zvoleném materiálu pro konkrétní místo a účel. Jinými slovy, jestli se tady bude téhle rostlině dařit a půjde z ní vytvořit to, co jsem si vysnil. Je jen na vás, které vlastnosti a v jakou roční dobu chcete u předsazených rostlin zdůraznit. Pokud se jedná o tvarovaný živý plot, lze jeho tvarováním dosáhnout i cenných architektonických tvarů, jež se nám mohou zpětně promítat v návaznosti na dům, altán, bazén či nějakou jinou technickou zahradní stavbu.

Navíc je tu nesčetné množství variant. Práce s výslednými rozměry jednotlivých částí plotu, hustotou osázení, stářím a velikostí rostlin jednotlivých úseků plotu. Jemné odlišnosti mezi druhy či kultivary rostlinného materiálu. To vše a mnohem víc může z vašeho živého plotu udělat nejen plot.

Rádi vám poradíme s vhodným výběrem a sestavením vašeho živého plotu.

Zavolejte nám nebo napište své myšlenky na email. Na předem dohodnuté schůzce probereme vaše vize, poohlédneme se po okolí, pořídíme fotodokumentaci a společně se pustíme do návrhu a realizace.

Jaká jsou nejčastější přání našich klientů?

  • Návrhy živých plotů
  • Projekty kombinovaných živých plotů. (kombinace rostlinných a stavebních prvků)
  • Realizace živých plotů
  • Údržba živých plotů
  • Výběr a doprava rostlinného materiálu